כניסה לחברים רשומיםהרשם לניוזלטר


זכיינות איי לק
זכיינות קופיקס
זכיינות ג'נטלמן
זכיינות עידן 2000
קפה ג'ו_GO
זכיינות קפנטו
זכיינות אספרסו בר
זכיינות בליקר בייקרי
זכיינות סחוט

רשת אילן'ס זכתה במכרז רשות שדות התעופה

2/04/2015
רשת אילן'ס זכתה במכרז רשות שדות התעופה

רשת אילן'ס זכתה במכרז רשות שדות התעופה, בתוך כחודשיים יחליפו סניפי אילנ'ס את עמדות סי אספרסו באולם השחקים ובסמוך למזרקה בחלל המרכזי. אמש (ד') התבשרה רשת אילנ'ס הנמצאת בבעלות יעקב לוזון על הזכייה במכרז. את סניפיה בנמל התעופה תפעיל אילנ'ס מחודש יוני הקרוב למשך שבע שנים. אילנ'ס גברה על בין היתר על שטראוס קפה ועל סי אספרסו הפועלת כיום במקום.

בחודשים האחרונים עלו לכותרות מחירי הקפה הגבוהים בנמל התעופה ברשתות הפועלות במתחם בהן ארומה וארקפה שאת שניים מסניפיה החליפו זה מכבר הרשת ג'ו שמצויה בשליטת קבוצת דלק (כולל העמדה שבחלל המרכזי הסמוך למזרקה) וקפה קפה GO המפעילה דלפק באולם הנוסעים.

בעקבות הפרסומים בדבר המחירים המנופחים למשקאות בנתב"ג, הכניסה רשות שדות התעופה את נושא מחירי הקפה למכרזים כתנאי מחייב תוך הבטחה למחירים הוגנים עבור ארבע מוצרים שהוגדרו כבסיסיים: קפוצ'ינו, אספרסו, קרואסון חמאה ובקבוק מים. במכרז, הרשות הגדירה מראש את המחיר המירבי למוצרים ובהצעה שהגישה אילנ'ס למכרז, הופחתו המחירים מתחת לאלה שקבעה הרשות: כוס קפה הפוך תעלה: 11.80 שקל, אספרסו יעלה 7.90 שקל, קרואסון חמאה ב-11.50 שקל, ובקבוק מים מינרלים ב-7.90 שקל. המחירים הללו צפויים להישאר למשך שנתיים לפחות, כך אמר יעקב לוזון, בעל השליטה באילנ'ס ל"גלובס".

תחלופת בתי הקפה הפועלים בנתב"ג היא פועל יוצא של נטישת הרשתות שטוענות להפסדים. למרות שמדובר ברשות שנמצאת בבעלות המדינה, עלויות שכר הדירה שמשלמות הרשתות בנתב"ג הם גבוהים מאלה שבקניונים המרכזיים ועל בסיסם נטען לא אחת כי הרשתות לא יכולות להרוויח בשעה שהן נדרשות להפעיל את הסניפים 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע.

- אתה לא חושש להפסיד?

"אותי חינכו ללכת עד הסוף בכל דבר שאני עושה. ניגשתי למכרז רק במטרה לנצח. הפסד לא נלקח בחשבון", אמר לוזון, "במכרז הקודם מי שזכה התחייב ליותר מ-9 מיליון שקל דמי שכירות, מה שהיווה 50% מהמחזור. גם הרשות הבינה שאי אפשר להתקיים עם דמי שכירות כאלה. הפעם במכרז דמי השכירות התחילו ב-4.5 מיליון שקל. כמובן שהצענו יותר - אבל רחוק מ-9 מיליון. בסכומי השכירות ששילמו ארקפה וסי אספרסו היה הפסד לא נורמלי. המחזור שלהן היה 23 מיליון בשנה (לפני מע"מ). אין לי ספק שהמחזורים שלנו יותר גבוהים. אני מצפה להעלות את המחזור ב-20%".

רשת אילן'ס, הוקמה בשנת 1994 על ידי אילן שנהב שהביא עם פתיחת הרשת בשורה אחרת בנוף הקפה המקומי. ב-2010 הועברה השליטה ברשת ליעקב לוזון (המחזיק ב-80% ממנה). הרשת מפעילה 13 סניפים, כולם בבעלותה, כשבקרוב ייפתח הסניף 14 בסמוך למגדלי ב.ס.ר בבני ברק. כעת בכוונת לוזון להתרחב לפריסה ארצית באמצעות זכיינים. "אנחנו הרשת הכי ותיקה בענף ופועלים יותר מ-21 שנה רק במרכז. אני נתקל באנשים שלא יודעים על קיומה של הרשת ומכאן שבפתיחת הסניפים בנתב"ג אני מצפה להגברת החשיפה למותג".

הצפי הוא לפתוח עשרה סניפים בפריסה ארצית. ניסיון כזה לא התרומם אחרי שהסניף שפתחה אילנ'ס בצומת קדימה - נסגר לפני חמש שנים.

- במה הפעם היציאה מהמרכז תהיה שונה?

"בקדימה היה סניף לא פעיל. מיד אחרי שנכנסתי לרשת - סגרתי אותו. ההשקעה אצלנו נמוכה במחצית מזו שעולה לפתוח בזכיינות סניף של גרג או קפה קפה. אנחנו בנינו מודל זכיינות שלפיו עלות פתיחת סניף תהיה בהשקעה של לא יותר מחצי מיליון שקל עם רווח של 30 אלף שקל בחודש בזכות הוצאות נמוכות, התייעלות בכוח אדם ועלויות שכירות לא גבוהות". כוונת לוזון היא למקם את הסניפים בירושלים, באר שבע, חיפה, חולון ועוד.

- ענף הקפה רווי רשתות ובתי קפה פרטיים. יש מקום לנוכחות שלכם מחוץ לערים?

"יש הבדל. הרשתות המתחרות שלנו הן מסעדות שמגישות קפה, אנחנו בתי קפה. זה קונספט אחר".

- ויש את קופיקס שהובילה מהפכת מחירים בקפה.

"אנחנו מוכרים קפה במחיר יותר זול מהרשתות המתחרות למרות שהקפה שלנו איכותי יותר".

מהות הזכיינות היא שרשת מזכה מוכרת לזכייניה שירותי ניהול הכוללים תמיכה רציפה בתמורה לתמלוגים שוטפים. במקרים רבים חוסר הצלחה של רשתות מזכות נובע מאימוץ מודל זכייני שאינו מתאים או מניהול לקוי של הזכיינים. תשתית נכונה, גיבוש מודל זכייני נכון, ספר נהלים מדויק, חוזה זיכיון מנוסח כראוי, גיוס זכיינים איכותיים ומגננוני תמיכה ובקרה, הם אשר מובילים להצלחה בזכיינות.

קרא עוד...

להלן 10 טיפים מנצחים אשר יאפשרו לך, הזכיין הפוטנציאלי לקבל ההחלטה מושכלת ונכונה, אשר תשפיע על הצלחתך ברכישת הזיכיון וישפכו אור על כדאיות העסקה...

 

 

  

 

קרא עוד...

המרכז לקידום זכיינות בישראל רואה בכללי אתיקה בזכיינות ערך עליון הן ביחסים הטרום חוזיים והן ביחסים השוטפים בין רשת מזכה לבין זכייניה וזכייניה הפוטנציאליים. לנוכח העובדה כי בארץ אין חוק אשר מסדיר את הפעילות של ענף הזכיינות וכי חסרים סטנדרטים שישמרו על התנהלות ראויה ביחסים שבין רשתות מזכות ובין זכיינים, יישום של כללי אתיקה בענף הינו בעל חשיבות...

קרא עוד...

סמארטפון

צור קשר

מלא פרטים וניצור אתך קשר בהקדם
*הקלד את הקוד הבא

אודות  זכיין  זכיינות למכירה  זיכיון לקופיקס  זכיינות למכירה  זכיינות בתי קפה  זיכיונות  ספר נהלים  זכיינות ארומה  זכיינות קופיקס  זכיינות רולדין  זיכיון לבית קפה  הזדמנויות עסקיות  זכיינות  מאמרים  מימון   צור קשר  קוד אתי לזכיינות  חוזה זיכיון  הלוואות לעסקים  דרושים  שיווק דיגיטלי   כנס זכיינות 2014   עסקים למכירה  זכיינות כאן

המרכז לקידום זכיינות בישראל l פרנקס יעוץ עסקי בע"מ l רח' דרך החורש 4, בית אפריקה ישראל, ת.ד 12822 יהוד 56470 l טל' 1-700-720-720 l פקס: 03-5322567